Nowy 'zwierzak' w szeregach holenderskiej drogówki.


Jak czytamy na oficjalnej stronie holenderskiej policji , wydział chwali się nowymi zakupami . Nowe ścigacze zakupione przez policję holenderską naprawdę są wspaniałe i pełne nowych wyzwań . Jak mówi rzecznik policji wybór był już znany, a przy ostatecznych podpisach wszystko jest w porządku. Audi A6 3.0 TDI Avant Quattro S-tronic to nowy pojazd szybkiego reagowania (SIV) jednostki drogówki policji.


W nadchodzących latach obecne Volvo V70 będzie wymieniane etapami przez szybkie Audi. Muszą zadbać o to, by policja mogła oferować lepsze zaskoczenia i pułapki przestępcom, którzy szaleją na autostradach bez żadnego zahamowania. Skupiamy się tu na pościgach i sprawcach innych poważnych przestępstw w szybkich pojazdach.


Proces wyboru.


Wybór Audi A6 poprzedziła długa i staranna procedura przetargowa. Oprócz prędkości i możliwości przyspieszania, ważną rolę odegrały takie kwestie, jak komfort, trzymanie się drogi i cena zakupu. Nie tylko pojazdy, ale także zainteresowani dostawcy musieli spełnić szeroki pakiet wymagań. Ostatecznie wybór padł na firmę PON zajmującą się handlem samochodami, która dostarczy nowe SIV. Egbert-Jan van Hasselt, lider projektu krajowego infrastruktura policji, jest zadowolony z postępów i wyników tego procesu. "To pokazuje, że dysponujemy środkami, umiejętnościami i taktyką, aby poradzić sobie z przestępcami, którzy poruszają się jak idioci." Przyszli kierowcy SIV z zespołów ruchu byli ściśle zaangażowani w cały proces selekcji. "Przy takim samochodzie jesteś wielki na drodze", mówi jeden z nich.


Prędkość i osiągi.


Audi osiąga prędkość maksymalną 250 kilometrów na godzinę, w tym aerodynamiczną belkę świetlną i inne ustawienia i udogodnienia. Możesz w tym dobrze wyglądać, chociaż są przestępcy, którzy używają samochodów, które są jeszcze szybsze, przyznaje Van Hasselt. "Ale to coś więcej niż dodawanie gazu. Ośmielę się twierdzić, że możemy poruszać się o wiele szybciej z taką prędkością niż przeciętny kryminalista. Możemy przynajmniej podążać za nimi w bezpieczny sposób i dogonić kolegów, aby śmigłowiec mógł na przykład dołączyć do nas lub zastosować inne interwencje. W ten sposób zwiększamy szansę na złapanie. "Szkolenie kierowców nowych zwierzaków


Nie każdy policjant może jeździć w trasę Audi, ze względu na dużą prędkość maksymalną i cel, w jakim samochody są używane. Obecnie policja pracuje nad specjalnym szkoleniem kierowców dla pracowników, którzy będą prowadzić SIV. Jednostka Krajowa i pięć innych jednostek (Amsterdam, Midden-Nederland, Zeeland-West-Brabant, The Hague i Rotterdam) będą prowadzić nowe SIV. Może tam być więcej jednostek. Pierwsze nowe SIV zostaną wykorzystane w ciągu kilku miesięcy tego roku oczywiście.


Najnowszy ścigacz policji holenderskiej juz na drogach , uwaga piraci drogowi.

Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się