Minister chce rozmawiać z sektorem transportu o zamontowaniu w samochodach ciężarowych alkotestów.


M

inister Van Nieuwenhuizen z działu Infrastruktury i Gospodarki Wodnej zasiądzie do stołu z sektorem transportu, aby sprawdzić, czy samochody ciężarowe powinny otrzymać alko testy. Powiedział, że ​​po dwóch wypadkach spowodowanych przez pijanych kierowców dziś rano sytuacja wymaga radykalnych kroków.


Wypadki były na A4 i A67. W wypadku na autostradzie A4 w Zoeterwoude kierowca staranował samochód z Rijkswaterstaat i samochód policyjny.


Van Nieuwenhuizen nazywa to niewiarygodnym i oburzającym, że kierowcy ciężarówek usiedli na swoim siedzeniu w takim stanie. "Można oczekiwać, że profesjonaliści pokażą odpowiedzialne zachowanie" - powiedział.


Na pytanie NOS, czy blokada alkoholowa może zaoferować rozwiązanie, minister odpowiedziała, że ​​przyjrzy się rozwiązaniom z tym sektorem. "Są już firmy, które używają alkomatu i musimy przedyskutować, w jaki sposób możemy zrobić to ", mówi Van Nieuwenhuizen.


Minister już wcześniej opracował plan działania z ministrem Grapperhaus of Justice i przesłał go do Izby Niższej. Trudniejsze podejście do pijanych kierowców ciężarówek i kierowców można najlepiej zrobić, bardziej surowo karając, zdobywając prawa jazdy wcześniej i poprzez kampanie.Spustoszenie

W wypadkach dzisiejszego poranka powstało wielkie spustoszenie. Na A4 36-letni holenderski kierowca, który nadużył narkotyków, również zignorował czerwony krzyż i zderzył się z innymi samochodami. Cudem nikt nie został ranny.


Rijkswaterstaat i policja byli obecni na autostradzie w Zoeterwoude, aby pomóc w następstwie wypadku.


Z powodu tego incydentu tylko długi pas został otwarty w Zoeterwoude-Dorp w kierunku Amsterdamu przez długi czas, w wyniku czego kierowcy musieli radzić sobie ze znacznymi opóźnieniami. Minęło kilka godzin, zanim droga znów była wolna.


A67

Również na A67, niedaleko Steensel w Noord-Brabant, pijany kierowca ciężarówki spowodował (jednostronny) wypadek. Ciężarówka przetoczyła się około siódmej rano i stanęła w poprzek drogi tarasując kompletnie przejazd .


44-letni polski kierowca ciężarówki został lekko ranny. Minęło kilka godzin, zanim droga znów była wolna.


Pijany Polak , kierowca ciężarówki spowodował wypadek i wywrócił zestaw na A4.

Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się