Holenderska sieć Lidl kończy sprzedaż papierosów i wyrobów tytoniowych.

L

idl Nederland jest pierwszym supermarketem, który zaprzestał sprzedaży tytoniu. Przemysł tytoniowy był przez jakiś czas pod ostrzałem i został oskarżony przez szpital Antoni van Leeuwenhoek za spowodowanie śmierci wielu ludzi.


Produkty tytoniowe zostanął usunięte z półek do 2022 r we wszystkich oddziałach Lidl w Holandii. Głównym argumentem przemawiającym za tą decyzją jest malejąca sprzedaż. "Właśnie dlatego logicznym krokiem jest stopniowe wycofywanie sprzedaży papierosów", mówi kierownik AD Marijn Simons-Somhorst.


Również w przypadku konkurentów Albert Heijn i Jumbo rozważa się przyszłość wyrobów tytoniowych. Ale na razie obie sieci nie wstrzymują jeszcze sprzedaży, ponieważ chcą dostarczać pełną gamę produktów i boją się stracić klientów.


Deklaracja przeciwko przemysłowi tytoniowemu

Z drugiej strony Simons-Somhorst oczekuje, że Lidl podejmie decyzję z życzeniami klientów. "W Holandii ruch antynikotynowy stał się tak duży. Ludzie, klienci, po prostu tego chcą "- mówi Simons-Somhorst. Na przykład od jakiegoś czasu toczy się walka z przemysłem tytoniowym od kilku kwartałów.


Adwokat Bénédicte Ficq zwrócił się nawet do sądu w imieniu chorej na raka płuc Anne Marie van Veen. Do zgłoszenia dołączyło kilka pielęgniarek, lekarzy rodzinnych, pediatrów i szpitali.Szpital Antoni van Leeuwenhoek był pierwszym szpitalem w Holandii, który dołączył do protestu. Zarząd szpitala nazywa walkę z rakiem „syzyfową pracą”, o ile fabryki papierosów "umyślnie" uzależnia ludzi.Demonstracja islamistów w Berlinie .

Komentarze 1

  • Irka
    41 tydzień i 6 dni , 19:41
    Jestem coraz ciekawsza tego kraju, bo ich decyzje są bardzo odważne. Papierosy, energetyki. Trochę liznę ich kultury bo za tydzień z otto jadę na miesiąc pracować w Albercie.
Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się