W Tilburgu w stawie surfowym utonął 22-letni Polak.

W

piątek Policja znalazła ciało w stawie surfowym przy Vijverlaan w Waalwijk. To 22-letni Polak, który utopił się w stawie. Położenie ciała ustalono za pomocą sonaru. Nurkowie wyłowili ciało ze stawu.


W piątek wieczorem mężczyzna wylądował w stawie, wypłynął zbyt daleko od brzegu i zaczął się topić, wezwał pomocy, ale wkrótce zniknął pod wodą, świadkowie którzy to widzieli nie mogli mu pomóc i go uratować. Nurkowie ze straży pożarnej, którzy zostali wezwani do poszukiwań szukali, ale zaprzestali poszukiwań, gdy zrobiło się bardzo ciemno. Poszukiwanie kontynuowano w sobotę rano.


Więcej informacji na temat tożsamości ofiary nie może jeszcze zostać ujawnionych. Według lokalnych mieszkańców, imigranci zarobkowi mieszkali w domu, w którym znaleziono ofiarę. Imigranci ci to obywatele z Polski, Rumunii, którzy tutaj pracują tak o tych zeznają mieszkańcy , którzy obserwują okolice.


Edith van der Mee miał zamiar łowić ryby w piątek. Mówi, że widział młodzieńca, który machał do przyjaciół po drugiej stronie ulicy i podejrzewał, że chce do nich płynąć. Woda jest raczej płytka na boku, ale w środku już jest dużo głębiej, około 25 metrów. Tam woda jest również dużo zimniejsza, więc może wpaść w kłopoty i zniknąć pod wodą.


W szoku

W piątek przyjaciele byli wyraźnie zszokowani. "Widziałem, jak siedział tu jego kolegal i tak bardzo płakał" - mówi Van der Mee. I chciałem go objęć ramieniem. To było takie bardzo przygnębiające. "Grupa dzieci po prostu chciała pływać, gdy mężczyzna zniknął. "Właśnie wyciągnąłem moją polo, aby wejść do wody, gdy usłyszałem, że ktoś utonął", mówi chłopiec. Według jednego z jego przyjaciół, ktoś unosił się wokół mężczyzny, ale nie mógł go wyciągnąć z wody.


Zaskoczeni pływacy proszą o nadzór nad stawem do surfowania, aby zapobiec wypadkom takim jak te w przyszłości.


W Tilburgu 22-letni Polak utonął w stawie surfowym .

Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się