Gminy śledzą blisko 160 radykalnych muzułmanów .

C

o najmniej 160 radykalnych muzułmanów jest obecnie aktywnie monitorowanych przez gminę, policję i służby bezpieczeństwa. Zwłaszcza gminy Amsterdamu (59), Hagi ("kilkudziesięciu"), Arnhem (20) i Rotterdamu (38) podążają za wieloma radykalnymi muzułmanami. Osoby te są objęte tzw. podejściem zorientowanym na osobę w celu zapobiegania radykalizacji i ekstremizmowi (PGA).
Wynika to z raportu de Volkskrant wśród 25 gmin, które od 2015 r. otrzymały od Ministerstwa Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości sześć milionów euro na wzmocnienie podejścia skoncentrowanego na osoby będące zagrożeniem. O ile wiadomo, nie ustalono wcześniej, ilu uziemionych muzułmanów otrzymało takie wytyczne. Osiem gmin, które z uwagi na masę pieniędzy - Haga, Amsterdam, Utrecht, Rotterdam, Delft, Arnhem, Zoetermeer i Gouda - są ogólnie postrzegane jako obszary, gdzie większość zagranicznych rebeliantów uczestniczy w syryjskiej wojnie domowej i tam powrócą.


Liczba osób śledzących przez różne agencje jest prawdopodobnie jeszcze wyższa w praktyce, ponieważ tylko dziewięć z 25 gmin było gotowych do ujawnienia liczb. Gmina Haga również nie chciała wymieniać dokładnych liczb i utrzymuje , że istnieje "dziesiątki" radykalnych muzułmanów, którzy podlegają PGA.


Poparcie

Ostatnie dni były bardzo pochlebne dla programu PGA. Powodem było aresztowanie dwa tygodnie temu w Arnhem 34-letniego Hardi N. Jego aresztowanie i sześciu innych oznaczało koniec komórki terrorystycznej, która miała zaawansowane plany ataku.


Według burmistrza Ahmeda Marcoucha z Arnhem, N., osi w celi terrorystycznej i dwóch innych Arnhemmerów można było aresztować, ponieważ gmina natychmiast wyraziła zaniepokojenie służb wywiadowczych o ich zachowaniu i kontaktach.
Zobacz również : Mapa monitorowanych imigrantów w Holandii.

Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się