Brutalny napad i pobicie Polaka w Helmond, policja podejrzewa rodaków.

W

brutalnym napadzie na dom w Helmond, 25 września polski mężczyna został pobity bardzo brutalnie. Dwóch rabusiów mówiło płynnie po polsku między sobą i ofiarą, dlatego policja zwraca się do polskiej społeczności z prośbą o podanie informacji na temat rozwiązania tej napaści.We wtorek rano ofiara doznała poważnych obrażeń, kiedy dwaj sprawcy zdołali wejść do jego domu na Tournooistraat między siódmą a ósmą, piętą wyważyli tylne drzwi. Uderzyli ofiarę kilka razy w głowę i związali go.


Następnie rabusie przeszukali i splądrowali dom. Napastnicy zostali spłoszeni przez przyjaciela ofiary. Zadzwonił do drzwi wejściowych, po czym rabusie przerwali poszukiwania i wyskoczyli na zewnątrz przez tylne drzwi.


Trasa napadu

W kamerach obserwacyjnych można zobaczyć, jak para biegnie od parkingu na tyłach domu do trzeciej Haagstraat. Potem zostali zauważeni na Rijpstraat. Chwilę później sprawcy znaleźli się na nieutwardzonej ścieżce obok Goorloopa, równoległej do Troelstrastraat.


Obrazy z monitoringu pokazują, że duet rozdzielił się później, ponieważ na Mierloseweg złapano tylko jednego sprawcę. Rabuś ruszył w kierunku Hortsedijk.
Zobacz również : Brutalny napad na Polaka w Helmond.Policja prosi o pomoc

Z pomocą polonii policja ma nadzieję dowiedzieć się, kim byli sprawcy. Inspektorzy widzą możliwy punkt zaczepienia dla ofiary. Ofiara nie była notowana, więc pytanie brzmi: dlaczego był celem. Łup stanowił tylko kilkaset euro i naszyjnik z medalionem Marii. Ten klejnot mógł zostać wystawiony na sprzedaż przez jednego ze sprawców.


Świadkowie mogą zgłaszać się przez linię: 0800-6070 lub przez Meld Misdaad Anonymous: 0800-7000.
Zobacz również : Prawdopodobnie pod wpływem narkotyków , Polak pobił iwyrzucił z mieszkania właścicielkę wraz z jej 16-letnią córką.

Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się