Strzelanina w utrechckim tramwaju. Trzy osoby nie żyją , dziewięciu rannych (aktualizacja).

W

Według naocznych świadków, kilka osób otworzyło ogień w poniedziałek o 10.45 w tramwaju na 24 na ulicy Octoberplein w Utrechcie. Policja kontroluje sytuację.


Jedna osoba zginęła i jest kilka osób rannych Poszukiwani sprawcy o ciemnej karnacji. Uwzględniono motyw terrorystyczny. W kilku miejscach w kraju miejsca są dodatkowo strzeżone lub zamknięte. Poziom zagrożenia dla prowincji Utrecht został podniesiony do poziomu 5 do co najmniej 18:00. To najwyższy poziom.


Premier Mark Rutte przerwał konsultacje koalicyjne z powodu incydentu. Przed kamerą NOS mówi, że jest „bardzo zmartwiony”. Bezpieczeństwo zostało również zaostrzone na dworcu Binnenhof w Hadze.


Premier Rutte i minister Grapperhaus (Sprawiedliwość i bezpieczeństwo) zorganizują konferencję prasową o godz. 14:30.


Służby ratunkowe wykorzystają „całą energię”, aby wznaleźć sprawcę strzelaniny w Utrechcie. To powiedział krajowy koordynator ds. Zwalczania terroryzmu Pieter-Jaap Aalbersberg podczas konferencji prasowej.


Specjalne jednostki policyjne są nadal w akcji w Trumanlaan w Utrechcie. Dziennikarze, którzy ustawili się w czteropiętrowym budynku mieszkalnym w pobliżu Van Heuven Goedhartlaan, zostali odprawieni ze względu na niebezpieczeństwo zagrożenia.


Szkoły w Utrechcie zostały zamknięte a dzieci odprawiono do domów. Atak nastąpił w pobliżu meczetu marokańskiego. Przypadek ? Prawdopodobnie jest to odpowiedź na atak w Nowej Zelandii.


Skrzyżowanie z Van Heuven Goedhartlaan jest zabezpieczone przez policję. Policja na koniach patroluje sytuację , ​​nikt nie może wejść na ulicę. Trumanlaan znajduje się tuż za 24 Oktoberplein, gdzie strzelanie odbywało się w tramwaju.


Zobacz równiez :Kontrowersje przy lokalizacji budoway tz. "Polskihgo Hotelu" dla emigrantów zarobkowych.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się