Czwarta ofiara zamachu w Utrechcie nie żyje.

W

szpitalu zmarł mężczyzna, ranny 18 marca w strzelaninie w tramwaju w Utrechcie w środkowej Holandii. Sprawcą ataku był Gokmen Tanis, Holender pochodzenia tureckiego, który otworzył ogień do współpasażerów. Na miejscu zabił trzy osoby, ciężko ranił kolejne trzy.


"74-letni mężczyzna, jedna z poważnie rannych ofiar strzelaniny w tramwaju na Placu 24 Października w Utrechcie, zmarł w wyniku odniesionych ran" - podała w czwartek w komunikacie prokuratura. Ofiary, które zginęły w dniu ataku to 19-letnia kobieta, 28-letni mężczyzna i 49-letni ojciec dwojga małych dzieci.


Sprawca ataku został po kilku godzinach zatrzymany i znajduje się w areszcie tymczasowym. W piątek, 22 marca, przyznał się do winy i powiedział, że działał sam. Zastosowano wobec niego szczególne środki ostrożności, co oznacza, że może się on kontaktować tylko z prawnikiem.


Rzeczniczka sądu oświadczyła, że prokuratura może za dwa tygodnie domagać się dalszego przedłużenia aresztu dla Tanisa. Dodała, że zastosowano wobec niego szczególne środki ostrożności, co oznacza, że może się on kontaktować tylko z prawnikiem.


Według prokuratury Tanis wyznawał "zradykalizowaną ideologię", ale nie jest jasne czy atak miał wyłącznie podłoże terrorystyczne, czy był efektem połącznia "problemów osobistych ze zradykalizowaną ideologią". Jest poddawany badaniom psychiatrycznym.


Zobacz równiez :Kontrowersje przy lokalizacji budoway tz. "Polskihgo Hotelu" dla emigrantów zarobkowych.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się