Przemycał cieżarówką narkotyki z Holandii do Polski.

W

ielkopolscy policjanci przechwycili narkotyki warte przeszło 1,7 mln złotych i zatrzymali mężczyznę, który odpowie za ich przemyt z Holandii do Polski. 38-latek trafił do aresztu.


Mężczyzna jest pracownikiem firmy transportowej, kierowcą TIR-a, który służbowo, regularnie przekraczał polsko-niemiecką granicę. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji poinformowała w czwartek, że 38-latka ujęto pod koniec kwietnia na przejściu granicznym w Świecku.


- Kiedy kierujący przejechał przez most graniczny, został zatrzymany do kontroli. Podczas szczegółowego sprawdzania pojazdu przy wykorzystaniu psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków, mundurowi znaleźli trzy torby. W środku były worki foliowe z zawartością suszu konopi indyjskich i oraz tabletek ecstasy - podała.


Policjanci przejęli ponad 5 kg marihuany oraz 97 tys. sztuk tabletek ecstasy o łącznej wadze ponad 24 kilogramów. Policyjni śledczy ustalili, że przechwycone narkotyki przyjechały do Polski z Holandii, ich czarnorynkowa wartość to przeszło 1,7 mln zł.


Mieszkaniec powiatu wągrowieckiego usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przemytu znacznych ilości narkotyków i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. W przeszłości nigdy nie był karany. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.


Zobacz równiez : Dzień nagich ogrodników 2018.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się