Liga Narodów kobiet : Bohaterka Klaudia Alagierska ograła Holenderki wyciągając trzeciego seta.

P

olska pokonała Holandię 3:1 (25:14, 25:27, 25:20, 25:15) w meczu trzeciego dnia turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Apeldoorn. Wielkie brawa dla biało-czerwonych, które drugie zawody VNL ukończyły bez porażki. W drugim dzisiejszym meczu Brazylia zagra z Bułgarią.


Po pięciu rozegranych spotkaniach Biało-Czerwone miały na koncie aż dwanaście punktów na co złożyły się cztery wygrane i tylko jedna porażka. Dzień wcześniej, podopieczne Jacka Nawrockiego stoczyły pasjonujący bój z Brazylijkami zakończony triumfem w tie breaku.


Pomimo wspaniałej wygranej, nasze siatkarki pozostawały jednak skoncentrowane przed starciem z gospodyniami, co udowodnił już początek czwartkowego meczu, kiedy to Polkom szybko udało się wyjść na prowadzenie 4:1. Niestety, równie ekspresowo Holenderki odrobiły straty zbliżając się do naszego zespołu na jeden punkt (5:6).


Chwilę później, po dobrym ataku Martyny Grajber i doskonałym bloku Polek Biało-Czerwone znów odskoczyły rywalkom na trzy oczka. Krótko po tym, dwukrotnie w przyjęciu nie popisały się Oranje, co pozwoliło podopiecznym trenera Nawrockiego, za sprawą dwóch świetnych ataków Magdaleny Stysiak, prowadzić już 12:7.


Wysoka przewaga naszej reprezentacji utrzymywała się przez kolejne fragmenty pierwszego seta. W pewnym momencie, dzięki dobremu atakowi Malwiny Smarzek i kolejnych błędach gospodyń, było już nawet 22:8. Tak wysoka różnica okazała się oczywiście nie do odrobienia i miejscowi kibice musieli pogodzić się z porażką swojego zespołu aż 13:25.


Drugą partię znacznie lepiej rozpoczęły Holenderki szybko wysuwając się na prowadzenie i na pierwszą przerwę techniczną zeszły z wynikiem 8:5. Po powrocie na parkiet gospodynie uciekły jeszcze mocniej i wygrywały już 10:6 oraz 12:8. Polki nie podłamały się takim obrotem spraw i powoli odrabiały straty zbliżając się po ataku Grajber na jedno oczko.


Niestety, chwilę później Biało-Czerwone znów traciły do swoich przeciwniczek trzy punkty (15:18). Po udanych akcjach Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej i Smarzek przewaga Oranje ponownie stopniała jednak do zaledwie jednego oczka. Krótko po tym, na tablicy wyników pojawił się natomiast upragniony remis 20:20.


W końcówce lepiej zaprezentowały się miejscowe, które wykorzystując błędy naszej drużyny wygrywały 24:21. Pomimo trzech setboli, Polkom udało się doprowadzić do remisu, głównie za sprawą dwóch doskonałych serwisów Klaudii Alagierskiej. Krótko po tym, po podwójnym bloku to nasze siatkarki miały piłkę setową. Niestety, nie wykorzystały szansy, a po autowym ataku Smarzek znów z przodu znalazły się rywalki, które w kolejnej akcji zamknęły seta.


Trzecia odsłona meczu lepiej rozpoczęła się dla naszej drużyny - udane ataki Agnieszki Kąkolewskiej i Smarzek oraz skuteczny blok spowodowały, że Polki wyszły na prowadzenie 4:1. Holenderki nie miały jednak problemu z doprowadzeniem do remisu, a chwilę później, na pierwszej przerwie technicznej, to nasze rywalki wygrywały 8:6.


W kolejnych fragmentach rywalizacji cały czas lepiej prezentowały się miejscowe, które poza udanymi atakami skutecznie blokowały również Smarzek i Stysiak, co pozwoliło im wyjść na prowadzenie aż 15:10. Nasze zawodniczki odrobiły część strat, dzięki blokom Kąkolewskiej i Grajber, ale na drugiej przerwie technicznej nadal przegrywały wysoko - 13:16.


Uskrzydlone Biało-Czerwone świetnie rozpoczęły też czwartego seta uzyskując prowadzenie 5:1, 8:2 i 11:5. Przez kolejne minuty nadal utrzymywała się kilkupunktowa przewaga Polek, które na drugiej przerwie technicznej wygrywały 16:10. Jak się później okazało, taka różnica wystarczyła, aby zapewnić sobie pewny triumf 25:15 i zamknąć cały mecz zwycięstwem 3:1.
Tabela po pieciu kolejkach Ligi Narodów kobiet.
  • Wynik meczu

  • Holandia vs Polska 1:3 (13:25, 27:25, 20:25, 15:25)
  • Holandia : Baijens, Lohuis, Luttikhuis, M. Jasper, Van Aalen, Timmerman, Schoot (libero) oraz Dijkema, Meijers, H. Jasper.
  • Polska: Efimienko-Młotkowska, Grajber, Stysiak, Smarzek, Kąkolewska, Pleśnierowicz, Stenzel (libero) oraz Alagierska, Nowicak, Bociek.Zobacz równiez : Dzień nagich ogrodników w Holandii 2018.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się