czoraj 155 nowych osób uzyskało pozytywny wynik testu na COVID-19, chorobę wywołaną przez nowy koronawirus. To daje całkowitą liczbę pozytywnie przebadanych i zarażonych osób do 959.
2 pacjentów zmarło na COVID-19 wczorajszego dnia. Dotyczyło to starszych pacjentów z ze słabą odpornością . Bilans to 12 osób, które zmarły z powodu zakażenia przez koronawirus . W sumie 136 pacjentów było lub zostało przyjętych do szpitala.
Zanotowano dziś mniej nowych pozytywnych testów niż wczoraj. Wyjaśnieniem jest to, że zasady testowania zostały dostosowane czyli test dotyczy tylko koronawirusa i jest precyzyjnie określony.
Od 12 marca osoby z łagodnymi skargami nie będą już poddawane testom, ponieważ istnieje krajowy środek, aby pozostać w domu z pierwszymi podejrzeniami. Ponadto testowane są kolejne grupy ryzyka. 12 marca rząd wezwał również ludzi do ograniczenia kontaktów społecznych. Jest za wcześnie, aby zobaczyć pandemii po przez kompletną izolacje państwa.
