Zawaliła się część dachu na stadionie AZ Alkmaar.

H

olenderski klub piłkarski AZ Alkmaar poinformował w mediach społecznościowych o zawaleniu się fragmentu dachu na stadionie. Konstrukcja runęła prawdopodobnie z powodu silnego wiatru.


Na zdjęciu zamieszczonym na Twitterze widać, że zawaleniu uległa spora część dachu na wysokości linii środkowej boiska. Fragmenty dachu spadły na trybuny.


Według informacji przekazywanych przez władze klubu, w momencie zdarzenia na stadionie nikogo nie było.


AFAS Stadion, na którym występują na co dzień piłkarze pierwszoligowego AZ Alkmaar, został oddany do użytku w 2006 roku i może pomieścić 17 tysięcy ludzi. Oprócz meczów piłkarskich odbywają się na nim liczne wydarzenia kulturalne.


W najbliższym ligowym meczu, AZ Alkmaar zagra w niedzielę na wyjeździe z RKC Waalwijk.


Kolejny domowy mecz drużyna z Alkmaar ma rozegrać już 15 sierpnia, kiedy zmierzy się w kwalifikacjach do Ligi Europy z ukraińskim FK Mariupol. W zaistniałej sytuacji mecz prawdopodobnie będzie przeniesiony na inny termin, lub na stadion zastępczy.


Holenderski klub poinformował, że "jak najszybciej skonsultuje się z KNVB (Królewski Holenderski Związek Piłki Nożnej -red.) i UEFA w sprawie lokalizacji nadchodzących meczów na swoim stadionie".


Poczytaj również : Zawaliła sie częś dachu stadionu AZ Alkmar.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się