Biało-Czerwony Rotterdam i Ahoy. Polacy nie dali szansy Holendrom

H

swoim drugim meczu Polska pokonała gospodarzy grupy D Holendrów 3:0 (25:19, 25:18, 25:19). Biało-Czerwoni pokazali się z dużo lepszej strony niż w pierwszym spotkaniu. Była to pierwsza porażka siatkarzy Roberto Piazzy. Pierwsze dwa mecze zakończyli łatwymi zwycięstwami.


Już kilka godzin przed meczem, w gigantycznej kolejce do wejścia na hale czekały tysiące polskich kibiców. Nie sposób było nie odczuć, że już niedługo będziemy świadkami świetnego widowiska.


Polacy od początku byli bardzo zmotywowani. Z pewnością duży wkład mieli w tym kibice, którzy po każdej wygranej przez naszych siatkarzy akcji cieszyli się w tak elektryzujący sposób, że przez skórę przechodziły ciarki.


Po doskonałych akcjach Polacy szybko wypracowali niewielką przewagę. Holendrzy odpowiadali atakami swojego najlepszego atakującego Nimira Abdel-Aziza, ale to nie wystarczyło do wyrównanej walki. Fabian Drzyzga umiejętnie rozkładał proporcje w ataku i każdy z naszych siatkarzy dołożył cegiełkę do przewagi, która rosła wraz z rozwojem pierwszego seta.


Nimir dwoił się i troił do swojego dorobku dokładając asa serwisowego, a Holandia odrobiła na 12:13. Następne akcje należały do Polaków. W międzyczasie Leon dołożył asa serwisowego , a po wygranym pojedynku na siatce Kubiaka z Nimirem wyszliśmy na 18:15.


Zobacz równiez : Strzelanina w Centrum Alexandrium.


Biało-Czerwoni świetnie odrobili lekcję z pierwszego spotkania, po którym Heynen zaznaczał, że w drugim spotkaniu znacznej poprawie musi ulec blok naszych. Po pierwszym secie Biało-Czerwoni mieli już cztery punkty zdobyte po tym elemencie.


W końcówce dwa potężne ataki Leona i as serwisowy Macieja Muzaja kompletnie rozbiły rywali. Set zakończył się atakiem w trybuny Maartena van Garderena.


Po zmianie stron rywalizacja nieco się wyrównała. Do pomocy Nimirowi ruszył m.in. Thijs Ter Horst, który od początku drugiej partii znacznie częściej atakował. Na dobrze dysponowanych Polakach to nie robiło większego wrażenia. Po efektownej akcji Drzyzgi i ataku Leona z szóstej strefy wypracowaliśmy dwa punkty przewagi 10:8.


Zobacz również film : Poteżny kontenerowiec wielkości czterech boisk do piłki noznej wpłyną do portu Rotterdam.


Po ataku Leona z prawej strony zrobiło się 14:11, a trener Roberto Piazza poprosił o przerwę. Na nic się to jednak zdało, bo as serwisowy Drzyzgi, a po chwili pomyłka Nimira spowodowała jeszcze większą różnicę punktową - 19:15. Do jednej z najładniejszych akcji tego meczu doszło przy stanie 20:15. Drzyzga sposobem dolnym dograł w tempo do Bieńka, który potężnym ciosem umieścił piłkę po drugiej stronie siatki, a kibice wpadli w ekstazę. Pod koniec Leon wykorzystał przechodzącą piłkę, a set zakończył się błędnym przyjęciem rywali.


W trzeciej partii Oranje ponownie odrzucili złe wspomnienia sprzed kilku minut i walczyli jak równy z równym. Po kilku długich wymianach było 5:5. Zacięta rywalizacja trwała w najlepsze, a po atakach najlepiej punktującego w drużynie Holandii Nimira i Maartena van Garderena zrobiło się 10:7. Słabszy fragment nie przełożył się na wynik na długo.


Zobacz również : Biało-Czerwony Rotterdam i Ahoy, Polacy śpiewają hymn.


Doskonałe ataki Leona i Kubiaka, as serwisowy Bieńka i na tablicy wyników ponownie pojawił się remis. Rozpędzeni siatkarze Heynena nie spoczęli na laurach i dołożyli jeszcze trzy punkty zapasu - w tym ten na 15:12, kiedy blok Leona na Nimirze wprost pod nogi ponownie zelektryzował wszystkich zgromadzonych w Ahoy Arena. W ostatnich akcjach meczu spiker z jeszcze większym zapałem próbował zagrzać gospodarzy i ich kibiców do walki, ale zarówno siatkarze Vitala Heynena, jak i licznie zgromadzeni kibice byli tego dnia poza zasięgiem. Ostatecznie set zakończył się skutecznym blokiem Polaków.
  • Wynik meczu

  • Holandia vs Polska 3:0 (28:26, 29:27, 25:21)
  • Holandia : Van Solkema, Jorna,Plak, Abdel-Aziz, Parkinson, Ter Horst, Dronkers (libero) oraz Keemink, Andringa (libero), Hoogendoorn.
  • UPolska : Drzyga, Kubiak, Leon, Bieniek, Nowakowski, Muzaj, Wojtaszek (libero) oraz Śliwka, Zatorski (libero), Konarski.Tabela grupy B Mistrzostw Europy, Rotterdam 2019 :X Drużyna Mecze Punkty Sety
1. Polska 2 6 6:1
2. Holandia 3 6 6:3
3. Ukraina 2 3 3:4
4. Czechy 2 3 4:3
5. Czarnogóra 1 0 0:3
6. Estonia 2 0 1:6Poczytaj również :Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się