Liczba zakażeń rośnie , sytuacja gorsza niż przed drugą falą .

A

gencja zdrowia publicznego RIVM poinformowała, że kolejne 10 492 osoby uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa. Podniosło to średnią siedmiodniową do 8444, najwyższego poziomu od 2 stycznia.


Konsekwentny wzrost liczby infekcji koronawirusem w grudniu doprowadził do kilku tygodni, w których szpitale leczyły 2500-3000 pacjentów z Covid-19. Rząd zdecydował wtedy o wprowadzeniu surowych obostrzeń, a od stycznia wprowadzono godzinę policyjną, która obowiązywała do 28 kwietnia.


Nowa średnia siedmiodniowa wzrosła 13-krotnie w stosunku do 30 czerwca, kiedy rozpoczął się wzrost liczby nowych przypadków.


W Holandii zaczęły się również nasilać hospitalizacje spowodowane Covid-19, jednak nie przewiduje się, że liczba ta osiągnie taki poziom jak w drugiej czy trzeciej fali pandemii.


LCPS poinformował o 21 osobach przyjętych do szpitali między popołudniami we wtorek i środę. Była to najwyższa liczba od czasu zniesienia większości ograniczeń związanych z koronawirusem, co miało miejsce 26 czerwca. 3 pacjentów spośród nowoprzyjętych trafiło na oddziały intensywnej terapii.


W środę z powodu koronawirusa leczono 212 pacjentów, co stanowi wzrost o 4%. Suma była teraz o 3% wyższa w porównaniu do zeszłego tygodnia, co jest pierwszym wzrostem z tygodnia na tydzień od początku maja.


Całkowita liczba pacjentów szpitalnych obejmowała 74 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii oraz 138 pacjentów na oddziałach regularnej opieki.


Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że nie będzie już wydawać codziennych aktualizacji dotyczących holenderskiego programu szczepień.
Poczytaj również :Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się