Trzynastu nielegalnych imigrantów z Erytrei odkryło w ciężarówce w Sliedrecht.

S

ześć kobiet i siedmiu mężczyzn odkryto dziś rano przez hiszpańskiego kierowca ciężarówki i jego żonę, która czasami jeździ z mężem w trasę. Kiedy para zatrzymała się na Industrieweg, aby załadować ładunek, słychać było nagły hałas.


Para uważa, że ​​imigranci wślizgnęli się podczas ich noclegu w Antwerpii. Erytrejczycy nie mieli żadnego dowodu tożsamości.


Naoczny świadek

Corné den Breejen (24) wcześnie rano udał się do ratusza w Sliedrecht, aby powiedzieć, że właśnie przeniósł się do miasta z hardinxveld-giessendam.


W chwili, gdy tam dotarł, zobaczył wiele samochodów policyjnych i ciężarówkę. ,, Widziałem hiszpańskie tablice rejestracyjne samochodu i od razu pomyślałem, że czasami uchodźcy są w środku „ - mówi Den Breejen.


,, Wtedy zobaczyłem otwarte drzwi ciężarówki i ludzi wysiadających z niej. Wyglądali na zmęczonych, pomyślałem. To było naprawdę miłe. Ludzie z ciężarówki zostali przeniesieni do autobusów z przyciemnionymi szybami i przetransportowani na komisariat w celu wyjaśnienia dalszych czynności ."


Rozmawiałem także z hiszpańskim kierowcą ciężarówki i jego żoną. ,, Powiedzieli mi, że przybyli z okolic Malagi. Przyjechali dziś rano z Antwerpii. Kierowca powiedział mi, że uchodźcy prawdopodobnie w Antwerpii weszli na pokład ciężarówki, ale nie był pewien."
O to przykład jak holenderska policja nie bawi się jesli grozi jej jakiekolwiek niebezpieczeństwo .Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się