Polak zaszlachtowany maczetą pod meczetem w Niemczech.

D

o ataku na Polaka doszło w niedzielę w Neumünster na północy Niemiec. 20-latek otrzymał kilka ciosów nożem, zmarł kilka godzin później w szpitalu. Morderstwo potwierdziła dzisiaj niemiecka policja, który nadal szuka sprawcy.
O sprawie informuje korespondent TVP w Berlinie, Cezary Gmyz. Gmyz podkreślił, że morderstwo wstrząsnęło lokalną społecznością w Neumünster. Polak mieszkał w tym mieście od ponad roku i cieszył się dobrą opinią. W miejscu ataku złożono kwiaty, palą się też znicza. Planowana jest również demonstracja środowisk prawicowych.


Polak został zaatakowany w niedzielny poranek, ok. godziny 6:00 rano. Otrzymał kilka ciosów nożem i mimo podjętej próby reanimacji zmarł w wyniku ataku. (…) Obok miejsca zdarzenia znajduje się meczet. Nie jest wykluczone, że sprawca był związany z tamtejszą społecznością - powiedział w rozmowie .


Jak podaje portal kn-online.de, poszukiwany napastnik został opisany jako dobrze zbudowany mężczyzna o wzroście 1,8 m w wieku około 30 lat. Miał jasnoszarą kurtkę z kapturem, trzydniowy zarost i „południowy wygląd”. Uciekł w kierunku stacji kolejowej. Policja nie wyklucza, że mógł zostać zraniony.
Nie wiadomo, czy sprawca mieszkał w Neumünster. Gmyz zaznacza, że pod pojęciem osoby o „wyglądzie południowca” należy rozumieć osobę pochodząca z krajów arabskich i niemiecka policja w takich przypadkach zawsze używa tego określenia.
Zobacz również : 20-latek z Polski zaszlachtowany pod meczetem w Niemczech.

Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się