Najpoważniejsza katastrofa kolejowa w ciągu ostatnich 25 lat .Śmierć poniosło czworo dzieci.

W

czwartek rano wydarzyła się najpoważniejsza katastrofa kolejowa w ciągu ostatnich 25 lat jaka miała miejsce w Oss. Czworo dzieci zostało zabitych, piąte dziecko i opiekun zostali poważnie ranni. Dramat pozostawia głębokie rany w społeczności Brabancji. "Myślę, że dzisiaj wszyscy mieszkańcy Oss pogrążeni są w bólu ".
Dzisiaj rano, tuż przed w pół do dziewiątej, Jo Hartjes, kierowca samochodu osobowego, stoi przed strzeżonym przejazdem kolejowym na Braakstraat w Oss, tuż obok stacji kolejowej Oss-West. Hartjes właśnie zabrał kilkoro dzieci do swojej szkoły, a teraz jest w drodze, by odebrać również grupę starszych.


Podczas gdy Hartjes dołącza do kolejki do zamkniętego przejścia kolejowego - "Widziałem migające światła" - na ścieżce rowerowej po lewej stronie drogi przejeżdża różowy elektryczny trójkołowiec. On o tym nie myśli. "Widzisz, jak często jeżdżą tutaj." Kilka sekund później słyszy uderzenie.


W odległości kilkudziesięciu metrów od Hartjes dochodzi do najpoważniejszych wypadków kolejowych z ostatnich 25 lat. Bakfieci, z pięciorgiem dzieci i opiekunem, zderzają się z szybką kolejką , który wyjechał o 7.06 z Deurne do Oss. Zgodnie z rozkładem jazdy pociąg miał być o 8.23 ​​Oss-West. Skład jest o minutę za wcześnie.
Czworo dzieci

Czworo dzieci, dwoje cztero-latków , jedna sześć i jedna z osiem, wszystkie z Oss, nie przeżyły tego uderzenia, ponoszą śmierć na miejscu. Dziewczyna 11-letnia i nauczycielka, 32-letnia kobieta z Heesch, są poważnie ranne. Ich stan jest bardzo ciężki. Trzy ofiary, dwie martwe i ciężko ranna, są siostrami z jednej i tej samej rodziny.


Raport policji przedstawia o 8,22 godziny. Według szefa okręgu, Dianne van Gammeren, policja była na miejscu w ciągu sześciu minut. Straż pożarna, karetki pogotowia i dwa helikoptery urazowe zostały zaalarmowane przez stację główną.


Stan van Leerzem, który mieszka naprzeciwko kolei, wciąż leżał w łóżku, gdy usłyszał to uderzenie. Ubrał się i wyszedł prosto. Policja i ambulans były już na miejscu.


Ciała były już pokryte, mówi Van Leerzem. "Nadal mogłem zobaczyć kobietę leżącą przy torze". Inny świadek, który właśnie przyjechał na hulajnodze twierdzi, że zobaczył, że kobieta usiłuje ściągnąć dzieci z linii kolejowej.


Półtorej godziny po wypadku nie ma wiele do zobaczenia ze sceny nieszczęścia. Policja umieściła ekrany i zajmuje się usuwaniem fragmentów. Przejazd kolejowy w Oss-West jest jednym z trzynastu na kilkanaście: dwupasmowej drogi z dwoma wolnymi ścieżkami rowerowymi po obu stronach.
Zobacz również : Prawdopodobnie pod wpływem narkotyków , Polak pobił iwyrzucił z mieszkania właścicielkę wraz z jej 16-letnią córką.

Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się