Dwóch Polaków w Oss zamordowało Holendra i uciekło do Polski.

D

Dwóch Polaków (37 i 26 lat) prawdopodobnie zamordowało mieszkańca Oss w Holandii . Sprawa ciagnie się dość długo , bo działania ekstradycyjne między oboma krajami nie przebiegają bez problemów. Napastnicy zostali zatrzymani w Polsce i osadzeni w areszcie na polecenie prokuratury z Holandii .


Od kilku tygodni przypuszczalni mordercy 63-letniego mieszkańca Een w jego mieszkaniu Lisztgaarde w Oss są zatrzymani i przebywają w areszcie. Mężczyzna siłą został wyciągnięty w sobotni wieczór 23 lutego ze swojego domu . Ofiara mieszka ze swoja rodziną .


Po znalezieniu jego ciała zespół śledczych rozpoczął dochodzenie. Podejrzani pojawili się na taśmach z kamer nadzoru mieszkania. Rozpoczęto bardzo obszerne śledztwo w mieszkaniu ofiary jak i poza nim. Przesłuchiwano świadków również byli tam ludzie z okolic zdarzenia w Oss.


Dochodzenie ujawniło definitywną lokalną tożsamość obu. Polacy zostali złapani dzięki działaniom na arenie międzynarodowej, a polska policja zdołała odnaleźć i aresztować ich obu ,6 i 15 marca.


Rodzina ofiary została poinformowana o fakcie aresztowania Polaków. Zajęło to jednak sporo czasu zespołowi dochodzeniowemu, jednak do końca zeszłego tygodnia, aby uzyskać ostateczną datę potwierdzenia zatrzymania sprawców, mężczyźni pozostawili na drzwiach swoje odciski palców ,których szukała policja . „Jesteście teraz bezpieczni przez ich aresztowanie w polskim więzieniu , informuje policja rodzinę ofiary w swoim raporcie”. Procedury wydawania osób do ekstradycji zarówno mężczyzn, jak i Holandii są w pełni rozpoczęte.


To wymaga czasu, a sędzia w Polsce musi podjąć decyzję. Ponieważ „Najstarszy podejrzany w Polsce odbywa karę więzienia poprzedniego wyroku, procedury ekstradycji będą wdrożone w późniejszym terminie”, potwierdziła policja.


Motyw

Dlaczego zabicie mieszkańca Oss nie jest do końca jasne? Badania wykazały, że ofiara weszła w konflikt z Polakami. Motyw w sferze relacji miedzy nimi nie jest wykluczony. Dochodzenie trwa. Porady są nadal mile widziane przez (0900) 88 44 tel. anonimowy (0800) 70 00.


Zobacz równiez : Stawka godzinowa według pochodzenia pracowników .


Komentarze 1

  • XVTU
    43 tydzień i 5 dni , 16:29
    Pewnie im nie wypłacił kasy , którą zarobili są skurwiele.
Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się