Cały świat świętuje z nami 100-lecie niepodległości Polski. Biało-czerwone barwy są widoczne na całym świecie .

T

egoroczne Święto Niepodległości jest wyjątkowe. 11 listopada obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Świętują nie tylko Polacy. Budynki na całym świecie rozświetlą się na biało-czerwono. Naszą niepodległość upamiętnili w wielu krajach Europy, ale i poza nią, np. w Ameryce Południowej czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polskie flagi pojawią się w sumie na około 30 budynkach i zabytkach na całym świecie.
Polska Niepodległość w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Biało-czerwone barwy rozświetlą dzisiaj najwyższy budynek świata. Chodzi o wieżowiec Burdż Chalifa w Dubaju, który ma 823 metry wysokości. To będzie najwyżej usytuowana polska flaga na świecie. 


W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszka ponad 5 tysięcy Polaków. To największa Polonia wśród wszystkich krajów arabskich. Wielu rodaków oglądać będzie biało czerwony wieżowiec dzisiaj po godzinie 20 i 21. W tym czasie przy Burdż Chalifa odbywają się także tradycyjne pokazy fontann.


Robert Rostek, polski Ambasador w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podkreślił, że to pierwsze takie zdarzenie w historii relacji między oboma krajami. - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zbiega się z wydarzeniem ważnym także dla Emiratczyków. Przez cały rok świętują oni urodziny szejka Zajieda - założyciela państwa - podkreślił ambasador w rozmowie z Polskim Radiem.


W związku ze świętem odzyskania przez Polskę niepodległości barwy narodowe widoczne będą na wielu budynkach świata. Biało czerwona flaga ma być wyświetlana między innymi na piramidach egipskich i Krzywej Wiezy w Pizie.Polska Niepodległość w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.Iluminacja na Burdż Chalifa dopiero będzie, ale już teraz część budynków rozświetliła się na biało-czerwono. 


Na przykład w Chile. Polska flaga pojawiła się na najwyższym wieżowcu w Ameryce Południowej - Torra Costanera.


Polska Niepodległość w Chile.W Los Angeles w Stanach Zjednoczonych biel i czerwień pojawiła się na słynnym Młynie Diabelskim na molo w Santa Monica. 


Polska Niepodległość w USA.Wrażenie robi też iluminacja na Litwie. Tam podświetlono jeden z budynków w Wilnie. "Wilno składa najserdeczniejsze życzenia Polsce i Polakom z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości" - napisano. 


Polska Niepodległość na LitwieRocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę świętują również Izraelczycy. Tam na biało-czerwono rozświetlono ratusz w Tel Awiwie.


Polska Niepodległość w IzraeluO naszym święcie nie zapomnieli również Finowie. Tam na biało-czerwono zaświecił się budynek Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Helsinkach.


Polska Niepodległość w FinlandiiPolska Niepodległość na świecie

Biało-czerwone barwy będzie można zobaczyć naprawdę w wielu, wielu zakątkach świata. W sumie ma to być około 30 rożnych budynków i zabytków.  Symbol polskiej flagi ma pojawić się najsłynniejszych obiektach. Biało-czerwone będą Krzywa Wieża w Pizie, piramidy w Egipcie, fontanna Cibeles w Madrycie, wieża CN Tower w Toronto czy pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro.


Zobacz również : Polak uratował tonącego Holendra. Policja podziękowała za obywatelską postawę.

Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się