Polska razem z Holandią organizatorami Mistrzostw Świata kobiet 2022 roku !

P

odczas gali Siatkarskie Plusy zorganizowanej z okazji 90-lecia Polskiej Siatkówki dyrektor generalny FIVB Fabio Azevedo ogłosił, że Polska i Holandia zorganizują wspólnie mistrzostwa świata siatkarek 2022!
O tym, że federacje Polski i Holandii złożyły aplikację w sprawie organizacji MŚ siatkarek w 2022 roku informowaliśmy już w magazynie #7strefa. Jak się okazało dyrektor generalny FIVB Fabio Azevedo w związku z obchodami 90-lecia Polskiej Siatkówki przygotował dla PZPS "małą" niespodziankę.


Mam przyjemność ogłosić, że Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata siatkarek w 2022 roku - powiedział, kończąc swe przemówienie na gali Siatkarskie Plusy.


Dziękuję. Kochani, no co... Dziś gala, a od jutra zabieramy się do pracy! W 2022 roku mamy mistrzostwa świata kobiet. Siatkarki zostały wreszcie docenione - powiedział prezes PZPS Jacek Kasprzyk.
Polacy organizowali mistrzostwa świata siatkarzy w 2014 roku. Drużyna prowadzona przez trenera Stephane Antigę wywalczyła wówczas złoty medal, pokonując w katowickim Spodku reprezentację Brazylii. W siatkówce kobiet najważniejszą imprezą do tej pory były mistrzostwa Europy w 2009 roku. Polska będzie również współgospodarzem ME 2019, wraz z Czechami, Turcją i Węgrami.


Zobacz również : Obrazy z Paryża po eksplozji w centrum miasta.
Poczytaj również :Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się