Jerzy Owsiak rezygnuje z fotela prezesa WOŚP-u.

O

sobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji, czyli z prezesa zarządu WOŚP - powiedział Jerzy Owsiak w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej tuż po informacji o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zapowiedział też, że fundacja będzie nadal funkcjonowała.
- Trudno winić organizatorów, to się zdarzyło na przepięknej pokojowej, fantastycznej, bliskiej sercu wielu Polaków imprezie. Każdy, kto na nią wchodzi, kto idzie na scenę, może mieć tam różną swoją rolę, mógł nawet ktoś wejść z dwumetrową szablą, bo coś pokazywał - powiedział Owsiak na konferencji prasowej WOŚP.


"Nienawiść w moją stronę i stronę fundacji grzeje od 25 lat"

- Mówiłem o tym, że ta nienawiść, także w moją stronę, w stronę fundacji, grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy tak samo mi grożą i niestety polski wymiar sprawiedliwości, a także policja kompletnie sobie z tym nie daje rady - powiedział Jerzy Owsiak.


- Zgłaszamy te rzeczy na policję i sami mówimy nawet, że nie warto, bo nikt z tym nic nie robi. Proszę przeczytać, co pisze jedna z posłanek, osób które zasiadają w Sejmie, to jest ten tekst, który się sączy - podkreślił.
Dodał, że "do tej pory takie groźby były traktowane, jako krytyka".


Zobacz również : Obrazy z Paryża po eksplozji w centrum miasta."Wyrok za mowę nienawiści mam ja - Jurek Owsiak"

- Ja się z tym spotykam także w wyrokach sądowych, gdzie ten stopień krytyki w Polsce rozszerzył się w sposób haniebny. Zahacza o język nazistowski, o język faszystowski, o język gróźb. Ja się z tym spotykam - mówił Owsiak.


Dodał, że będzie dalej pracował dla fundacji, ale nie będzie podejmował żadnych decyzji. - W związku z tym może wyluzują ci, którzy w Polsce dostali niesamowitą, otwartą przestrzeń do takich działań. Proszę mi podać wyrok sądowy, który by za taki język kogoś ukarał. Ja mam ten wyrok, Jurek Owsiak ma ten wyrok, będę apelował od tego wyroku - oznajmił.


- Uznaje się, że ja mówię językiem nienawiści w stosunku do jednej z pań posłanek. Miliard złotych ponad przeznaczonych na służbę zdrowia, dzisiaj też mówi się wobec mnie, że używam takiego języka - podkreślił.Obrazy z Paryża po eksplozji w centrum miasta.


Komentarze 0

Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się