Polacy i Rumuni najliczniejsza grupą pracowników fizycznych , zarabiających najmniej.

W

edług nowych badań przeprowadzonych przez krajowy urząd statystyczny CBS pracownicy z Polski, Rumunii i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej zarabiają najniższe pensje wśród wszystkich grup imigrantów.


Około 80% ze 180 000 polskich obywateli pracujących w Holandii zarabia mniej niż 15 EUR za godzinę, a 18% z nich zarabia mniej niż 10 EUR, podało CBS.


Pracownicy z Europy Środkowej i Wschodniej pracują zazwyczaj w sektorach rolnictwa i przetwórstwa spożywczego, które są tradycyjnie niskimi płacami. Łącznie w Holandii pracuje 838 000 cudzoziemców, z których połowa pochodzi z krajów UE.


Około 180 000 pochodzi z Polski. Niemcy są kolejną największą grupą z 46 000 miejsc pracy, a następnie Belgią - ponad 28 000 miejsc pracy. Inne dane CBS opublikowane również w czwartek, a które pochodzą z 2016 r., Pokazują, że 60% zagranicznych pracowników w Holandii ponownie opuściło kraj po sześciu latach.


Około 10% jest w Holandii mniej niż jeden rok. Obywatele Unii Europejskiej najprawdopodobniej pozostaną w Holandii.


Stawka godzinowa według pochodzenia pracowników .


Komentarze 1

  • Piotrek
    45 tydzień i 2 dni , 10:55
    Te chu... Holendrzy tylko czekają na to żeby ich kraj ktoś za nich budował a oni zostana na zasiłkach . Naród wieśniaków pieprzonych .
Skomentuj artykuł

Twój email adres nie będzie publikowany! Wymagane pola do wypełnienia są oznaczone*

Musisz byc zalogowany żeby dodać komentarz

Zaloguj się